Plus500
Więcej niż tysiąc słów - akcja #GotowiDoPomocy na fotografiach [ZDJĘCIA]

Więcej niż tysiąc słów - akcja #GotowiDoPomocy na fotografiach [ZDJĘCIA]

Mija rok od rozpoczęcia akcji #GotowiDoPomocy, która powstała z inicjatywy Fundacji Legii i Legii Warszawa. Zapraszamy do obejrzenia kilkudziesięciu zdjęć-symboli, które mówią więcej, niż tysiąc słów.

Autor: JP / PG

Fot. Mateusz Kostrzewa, Janusz Partyka, Jacek Prondzynski/Archiwum Legii

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: JP / PG

Fot. Mateusz Kostrzewa, Janusz Partyka, Jacek Prondzynski/Archiwum Legii

Mija rok od rozpoczęcia akcji #GotowiDoPomocy, która powstała z inicjatywy Fundacji Legii i Legii Warszawa.

 

Dokładnie rok temu Legia Warszawa, największy w Polsce klub sportowy, przekształciła się w organizację pomocową, by w trudnym okresie pandemii nieść pomoc najbardziej zagrożonym seniorom. Akcja #GotowiDoPomocy połączyła różne światy i pokolenia. Ramię w ramię w słusznej sprawie działali sportowcy i artyści, władze klubu i pracownicy, kibice i harcerze, mieszkańcy Warszawy, którzy chcieli dołożyć swoją cegiełkę.

Akcją #GotowiDoPomocy pokazaliśmy, jak ważne jest dla nas starsze pokolenie. Pokolenie, które nas wychowało i pomagało wejść w dorosłe życie, z dnia nad dzień potrzebowało naszej pomocy. Przez rok trwania akcji dostarczyliśmy seniorom blisko 50 tysięcy darmowych posiłków. Jednak wsparcie nie kończyło się na paczkach z żywnością - często kilka słów zamienionych przez drzwi, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, było gestem cenniejszym niż pomoc materialna. W momencie, gdy starsze, samotne osoby potrzebowały naszej obecności, setki wolontariuszy, postacie znane wszystkim Polakom oraz ludzie, którzy chcieli zrobić coś dobrego - poświęcili swój czas, by taką obecność zapewnić. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc. Razem pokazaliśmy, że niemożliwe nie istnieje i wszyscy jesteśmy #GotowiDoPomocy. Zapraszamy do obejrzenia kilkudziesięciu zdjęć-symboli, które mówią więcej, niż tysiąc słów.


Projekt #GotowiDoPomocy jest finansowany ze środków otrzymanych w ramach przekazanego 1% na rzecz Fundacji Legii. Przy wypełnianiu zeznania podatkowego w odpowiedniej rubryce należy podać nr KRS 0000312389. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie Fundacji Legii.

Zdjęcie z galerii nr 1
1 / 76
Udostępnij

Autor

JP / PG

16razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.