„Legia bez barier” - Legia Warszawa
„Legia bez barier”

  „Legia bez barier”

  Weź udział w programie „Legia bez barier” i wspieraj Wojskowych!

  Autor: Legia.com

  Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

  Autor: Legia.com

  Program „Legia bez Barier” wychodzi naprzeciw ograniczeniom wynikającym z niepełnosprawności i umożliwia zarówno osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, jak również osobom niewidomym, pełne uczestnictwo w meczach rozgrywanych na obiekcie przy ul. Łazienkowskiej 3. Klubowi zawsze zależało na wsparciu jak największej grupy kibiców – to dotyczy również kibiców niepełnosprawnych.

  Jak działa „Legia bez barier”?

  Jest to możliwość nabycia karnetu na wszystkie mecze rozgrywane na naszym stadionie. Może być on darmowy (w przypadku niepełnosprawności w stopniu znacznym), objęty 50% zniżką (w stopniu umiarkowanym) lub 20% zniżką (w stopniu lekkim). Karnet jest kodowany na Karcie Kibica osoby niepełnosprawnej oraz jej stałego opiekuna. Warunkiem jego nabycia jest przesłanie do klubu orzeczenia o niepełnosprawności – jeżeli nie jest ono stałe, należy aktualizować je co sezon. Karnet może zostać przyznany jedynie osobom, których frekwencja w ubiegłym sezonie osiągnęła minimum 80%. Zgłoszenia przyjmowane są od połowy czerwca poprzedzającego rozpoczęcie danego sezonu do momentu wyczerpania miejsc.

  W przypadku wyczerpania się puli dostępnych karnetów, kibic uczestniczący w programie otrzyma możliwość odbioru darmowego, bądź objętego stosowną zniżką (zależną od stopnia niepełnosprawności) biletu na poszczególne mecze. Liczba dostępnych biletów jest ograniczona – o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

  Miejsca przyznawane będą w wybranym sektorze z wyłączeniem miejsc znajdujących się w 1 kategorii cenowej.

  Zgłoszenia dotyczące odbioru biletów należy przesłać na adres bezbarier@legia.pl w momencie rozpoczęcia odbiorów biletów z subskrypcji na dany mecz.

  Osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, którym zostanie przyznany karnet bądź bilet, przysługuje miejsce parkingowe.

  Audiodeskrypcja:

  Piłka nożna jest pasją milionów ludzi na całym świecie. W gronie tym są również osoby, które nie mogą w pełni cieszyć się oglądaniem popisów piłkarzy, ale nie przeszkadza im to we wspieraniu ulubionej drużyny i przeżywaniu emocji towarzyszących meczom. Aby zapewnić kibicom niedowidzącym możliwość jeszcze pełniejszego uczestniczenia w widowiskach sportowych, Legia Warszawa zaoferowała im dostęp do specjalnego komentarza meczowego opisującego wydarzenia na boisku – tzw. audio deskrypcji.

  Dzięki tego typu usłudze fani, którzy mają problemy ze wzrokiem, mogą chociaż oczyma wyobraźni zobaczyć to co dzieje się na murawie. Taki komentarz jest bardzo specyficzny i różni się mocno od tego, który możemy usłyszeć na co dzień w telewizji i radio. Aby go usłyszeć, na stadion należy zabrać ze sobą telefon komórkowy z zestawem słuchawkowym, za pomocą którego możliwy będzie odbiór sygnału i słuchanie komentarza (częstotliwość 95 FM).

  Udostępnij
  16razyMistrz Polski
  20razyPuchar Polski
  5razySuperpuchar Polski
  pobierz oficjalną aplikację klubu
  App StoreGoogle PlayApp Gallery
  © Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.