Tenis: Iga Świątek rozbiła rywalkę w I rundzie Australian Open - Legia Warszawa
Plus500
Tenis: Iga Świątek rozbiła rywalkę w I rundzie Australian Open

18-letnia Warszawianka Iga Świątek pewnie pokonała (6:3, 6:2) Węgierkę Timeę Babos i awansowała do II rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Kolejną rywalką legionistki będzie doświadczona Hiszpanka Carla Suarez Navarro.

Autor: Bartosz Zasławski

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Pierwszy mecz Igi Świątek po pięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją trwał zaledwie 67 minut. Polka oddała niżej notowaną rywalce z Węgier zaledwie pięć gemów i wykorzystała wszystkie breakpointy. Wielkim atutem Świątek był serwis – wygrała aż 84 proc. piłek po pierwszym podaniu. Po swojej stronie zapisała również 28 kończących uderzeń, o 18 więcej od Babos.

Zdjęcie

W kolejnej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Melbourne druga najwyżej notowana polska zawodniczka zmierzy się z 31-letnią Carlą Suarez Navarro (WTA 54). Hiszpanka po wyrównanym starciu pokonała rozstawioną w numerem 12 Białorusinkę Arynę Sabalenko 7:6 (8:6), 7:6 (8:6).

Zdjęcie

Mecz z udziałem Polki zaplanowano w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu ponownie na korcie 14. Dla zajmującej obecnie 56. miejsce w rankingu WTA Igi Świątek jest to drugi start w seniorskim  Australian Open. W ubiegłym roku niespełna 18-letnia wówczas tenisistka zakończyła udział w turnieju w II rundzie. Jej największym sukcesem jest udział w IV rundzie Rolanda Garrosa 2019.