2020-02-22 | 18:43:00

Popis legionistów! Legia - Jagiellonia 4:0

Legia Warszawa wygrała 4:0 z Jagiellonią Białystok w meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy.

Autor: PG

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: PG

Legia Warszawa wygrała 4:0 z Jagiellonią Białystok w meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Pierwszego gola strzelił Marko Vesović, dwa trafienia dołożył Jose Kante, a strzelanie zakończył debiutant Tomas Pekhart.

Już w 2. minucie legioniści mogli napocząć rywali. Michał Karbownik podał do Luquinhasa, ten dostrzegł na skrzydle Pawła Wszołka, który dograł w środek pola karnego. Do piłki ruszył Jose Kante, ale nie zdążył zakończyć tej akcji. W 6. minucie obrońcy Jagiellonii popełnili błąd i piłkę przejął Arvydas Novikovas. Litewski pomocnik wycofał piętą do Luquinhasa, a Brazylijczyk oddał piłkę Novikovasowi, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Minutę później piłka znalazła drogę do bramki. Piłkarze Jagiellonii wybili piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale ta spadła na nogę Marko Vesovicia. Obrońca Legii uderzył z dystansu, po drodze piłka odbiła się jeszcze od rywala i wpadła do siatki obok całkowicie zmylonego Dejana Ilieva. W 30. minucie Arvydas Novikovas dośrodkował z prawej strony boiska, Jose Kante zgubił krycie i sięgnął piłkę głową, podwyższając prowadzenie. To czwarty gol napastnika Legii w pięciu ostatnich meczach ligowych. W 42. minucie Kante mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Najpierw dostrzegł Pawła Wszołka, a później otrzymał podanie zwrotne i uderzył bez przyjęcia. Tym razem Dejan Iliev poradził sobie z tą próbą.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału zza pola karnego w wykonaniu Arvydasa Novikovasa. Uderzenie było jednak zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza Jagiellonii. W 57. minucie było już 3:0. Na linii bramkowej Jagiellonii Białystok zrobiło się niemałe zamieszanie. Piłka zatrzymała się tuż przed bramką, a kilku legionistów walczyło z przyjezdnymi, by wbić ją do siatki. Ostatecznie uczynił to Jose Kante. W 70. minucie na bramkę Radosława Majeckiego uderzył głową Przemysław Mystkowski. Pewnie interweniował Radosław Majecki. W 71. minucie Jose Kante po raz trzeci pokonał Dejana Ilieva, ale był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał trafienia. Chwilę później strzelec dwóch goli został zastąpiony przez Tomasa Pekharta, dla którego był to debiut w barwach Legii Warszawa. Osiem minut później Czech uderzył na bramkę, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. To był udany debiut. W 90. minucie Michał Karbownik napędził akcję z połowy Legii Warszawa, podał do Luquinhasa, a ten wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Pekharta. Czeski napastnik bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Legia Warszawa wygrała z Jagiellonią Białystok 4:0 i odniosła tym samym siódme domowe zwycięstwo z rzędu w lidze. Po 23. kolejkach legioniści mają na swoim koncie 45 punktów.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)

Gole: Vesović (7'), Kante (30', 57'), Pekhart (90')

Żółte kartki: Puljić (29'), Tiru (54')

Legia Warszawa: Majecki - Vesović, Wieteska, Lewczuk (Remy 76'), Karbownik - Gvilia, Antolić - Wszołek (Praszelik 89'), Luquinhas, Novikovas - Kante (Pekhart 72')
Rezerwowi: Cierzniak, Pekhart, Cholewiak, Martins, Astiz, Rosołek, Stolarski, Remy, Praszelik

Jagiellonia Białystok: Iliew - Kadlec, Runje, Tiru, Bodvarsson - Prikryl (Borysiuk 46'), Romanczuk, Pospisil, Imaz, Wdowik (Mystkowski 64') - Puljić (Camara 46')

Rezerwowi: Węglarz, Szymonowicz, Wójcicki, Borysiuk, Makuszewski, Camara, Mystkowski, Struski, Kostal