Hat-trick Wietesa. Legia - Spartacus FC 3:1 - Legia Warszawa
Plus500
Hat-trick Wietesa. Legia - Spartacus FC 3:1

W pierwszym środowym meczu sparingowym Legia Warszawa wygrała z węgierskim Nyiregyhaza Spartacus FC 3:1.

Autor: Przemysław Gołaszewski

W pierwszym meczu kontrolnym, które legioniści mieli w planach na środę, stołeczna drużyna wygrała 3:1 z węgierskim Nyíregyháza Spartacus FC. Trzy gole strzelił Mateusz Wieteska.

W wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla młodych zawodników. Na pozycji ofensywnego pomocnika wystąpił Piotr Pyrdoł, na skrzydle zagrał Radosław Cielemęcki, a najbardziej wysuniętym graczem Wojskowych był Kacper Kostorz. Od początku spotkania legioniści mieli przewagę optyczną. Aktywny po lewej stronie boiska był Luis Rocha. W 16. minucie nasi piłkarze otworzyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego została ona wybita przed pole karne. Tam czekał Cafu. Portugalczyk uderzył z dystansu, ale strzał został zablokowany. Piłka poszybowała w górę, głową podbił ją jeszcze Mateusz Cholewiak, a Mateusz Wieteska uprzedził bramkarza i wbił ją do siatki. W 31. minucie rywale doprowadzili do remisu. Po zamieszaniu w polu karnym Legii płaski strzał oddał Ferenc Fodor i zaskoczył Radosława Cierzniaka. Pięć minut później Mateusz Wieteska ponownie pokonał bramkarza węgierskiej drużyny. Tym razem wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Praszelika.

Zdjęcie

Druga połowa przebiegała w spokojniejszym tempie. Węgrzy dwukrotnie zagrozili bramce, której po zmianie stron strzegł Cezary Miszta. Młody bramkarz w obu przypadkach zachował się bezbłędnie. W 73. minucie William Remy został sfaulowany w polu karnym rywali. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Wieteska i uderzeniem po ziemi skompletował hattricka.

Legia Warszawa - Nyiregyhaza Spartacus FC 3:1 (2:1)

Gole: Wieteska (16’, 36’, 73’ k.) - Fodor (31’)

Skład Legii: Cierzniak (Miszta 46’) - Stolarski, Remy, Wieteska, Rocha - Cafu, Praszelik - Cholewiak (Astiz 46’), Pyrdoł (Niski 63’), Cielemęcki - Kostorz

Wyjściowy skład Spartacusa: Asvanyi - Matyi, Fodor, Vegso, Csilus - Patvaros, Otvos - Kovacs, Kartik, Forgacs - Hornyak

Skład Spartacusa na drugą połowę: Nagy - Magyar, Talaber, Pejović, Balint - Szekszardi, Papp - Shveduk, Starosta, Boda - Szokolai