Gramy dla Powstańców Warszawskich!

Szczegóły Wielkanocnego Meczu Charytatywnego i całej akcji wewnątrz artykułu.

Autor: Legia Warszawa

Główny sponsor Fortuna
  • Udostępnij

Autor: Legia Warszawa

W Wielką Sobotę, 11 kwietnia o godz. 17.00, Legia Warszawa we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacją Legii zorganizuje Wielkanocny Mecz Charytatywny. Z okazji spotkania będą zbierane środki na pomoc Powstańcom Warszawskim w czasie epidemii COVID-19. Dzięki specjalnej zrzutce kibice będą mogli wesprzeć bohaterów wydarzeń z 1944 roku.

 

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ NA LEKI I POSIŁKI DLA POWSTAŃCÓW!

 

Wielkanocny Mecz Charytatywny, czyli wyjątkowy projekt on-line Legii Warszawa, Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacji Legii, który ma polepszyć los uczestników Powstania Warszawskiego, będzie transmitowany na profilu klubu na Facebooku (940 tys. polubień) z bogatą oprawą antenową. Ponadgodzinne studio z udziałem gości specjalnych, m.in. prezesa klubu Dariusza Mioduskiego, prezes Fundacji Legii Anny Mioduskiej, dyrektora MPW Jana Ołdakowskiego, trenera Aleksandara Vukovicia, piłkarza Legii i reprezentanta Polski Pawła Wszołka, zawodnika Legii eSports Miłosza Bogdanowskiego, rozpocznie się o godz. 17.00. Głównym wydarzeniem będzie esportowy mecz pomiędzy wielkim talentem piłkarskiej Legii Michałem Karbownikiem, a mistrzem Polski w FIFA Miłoszem Bogdanowskim. 

 

Zbiórka pieniędzy na pomoc Powstańcom Warszawskim będzie prowadzona podczas specjalnej zrzutki i rozpocznie się w czwartek, 9 kwietnia o godz.19.00. Zebrane środki zostaną przekazane przez Fundację Legii do rozdysponowania na najbardziej pilne potrzeby Powstańców (leki, żywność, posiłki), których wśród nas pozostało zaledwie około tysiąca. Zbiórka będzie trwała do wielkanocnego poniedziałku, 13 kwietnia.

- Czas pandemii to trudna próba dla nas wszystkich. Jak wiadomo, osoby starsze znajdują się obecnie w najtrudniejszej sytuacji, nie tylko społecznej, ale często ekonomicznej i cywilizacyjnej.  Obowiązkiem największej warszawskiej społeczności skupionej wokół Legii Warszawa jest pomoc tej grupie. Bohaterowie z 1944 roku są dla nas grupą szczególną, więc przy okazji świąt wielkanocnych, szczególnie o nich zadbajmy - mówi Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

 

Legia Warszawa i Muzeum Powstania Warszawskiego wielokrotnie z sukcesem współpracowały przy projektach społecznych i charytatywnych. Przedstawiciele klubu co roku uczestniczą w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Członkowie sztabu i zawodnicy gościli na terenie placówki. Powstańcy Warszawscy od wielu lat są również adresatami akcji kibiców stołecznego klubu (np. akcja „Charytatywna wiosna” z 2016 roku). Fundacja Legii przekazała Związkowi Powstańców Warszawskich środki ze zbiórki kibiców (ponad 181 000 zł) zorganizowanej po nałożeniu na klub kary za oprawę upamiętniającą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sympatycy 14-krotnego mistrza Polski byli również pomysłodawcami nazwania przystanku Warszawskiego Transportu Publicznego przy ul Okopowej „Muzeum Powstania Warszawskiego”.

– Dzięki inicjatywie Legii Warszawa i Muzeum Powstania kibice będą mogli wesprzeć sprawę istotną. Zebrane środki posłużą do sfinansowania najpilniejszych potrzeb Powstańców Warszawskich, którzy nie powinni wychodzić z domu w okresie pandemii – będziemy im mogli kupić ciepłe posiłki i lekarstwa. Każdy z nas może pomóc Powstańcom bez wychodzenia z domu. To gest wobec tych, którzy są zawsze naszymi bohaterami. To od nich uczymy się, co w życiu jest najważniejsze. Pamiętajmy o nich w tym trudnym czasie – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Klub zachęca wszystkich kibiców i partnerów biznesowych do wirtualnego, świątecznego spotkania z tej szlachetnej okazji. Promocja wydarzenia będzie prowadzona również w kanałach komunikacji Muzeum Powstania Warszawskiego. 

 

Wielkanocny Mecz Charytatywny

Organizatorzy: Legia Warszawa, Fundacja Legii, Muzeum Powstania Warszawskiego i Przyjaciele 
Data: 11 kwietnia, godz. 17.00 
Zrzutka dla Powstańców: zrzutka.pl/FundacjaLegii
Transmisja: Facebook Legii Warszawa

Kontakt dla mediów:

Izabela Kruk
Rzecznik Prasowy Legii Warszawa
Tel. 519520946
e-mail: izabela.kruk@legia.pl

Udostępnij

Autor

Legia Warszawa

14razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
Sponsor główny
Fortuna
Oficjalny sponsor
Krolewskie
Cashback-world
4move
Sponsor techniczny
Adidas
Partnerzy
Pepsi
Toyota
Came
Enel-med
Media markt
HolidayInn
Ele-taxi
Westminster
Zakochaj się w Warszawie
Pepsi
Toyota
Came
Enel-med
Media markt
HolidayInn
Ele-taxi
Westminster
Zakochaj się w Warszawie
Partner internetowy
Home.pl
Oficjalny partner fotograficzny
Fotoforma.pl
Oficjalny dostawca ciepła
PGNiG-TERMIKA
EsktraklasaECA Europe
pobierz oficjalną aplikację klubu
© Legia Warszawa S.A.Wszelkie prawa zastrzeżone.