Plus500
#GOTOWIDOPOMOCY: Środa z Adamedem

#GOTOWIDOPOMOCY: Środa z Adamedem

Kompleksowa pomoc udzielana warszawskim seniorom to misja, którą realizujemy dzięki partnerom wyznających podobne wartości i poczucie wspólnotowości.

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa

Główny sponsor Plus500
  • Udostępnij

Autor: LW

Fot. Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa

Pełna pozytywnej energii, dynamiki i realnie poprawiająca los osób w wieku 65+. #GOTOWIDOPOMOCY to akcja, która swoim zasięgiem i skalą udzielonego wsparcia stała się bezprecedensowym projektem przy polskim klubie sportowym, angażującym osoby publiczne, polskie i zagraniczne firmy oraz ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas przy organizacji projektu i logistyce dotarcia do seniorów. 

 

Polska firma farmaceutyczna Adamed, , finansuje posiłki dla potrzebujących, które setki wolontariuszy Fundacji Legii i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej rozwożą do seniorów z 18 dzielnic Warszawy i jej okolic. Dla najbardziej potrzebującej grupy demograficznej w okresie pandemii firma podarowała także płyny do dezynfekcji oraz produkty Flexinovo i Hialeye.

 

Brak rodziny, samotność, choroby, niski poziom życia - to najczęstsze problemy, z jakimi zmagają się nasi seniorzy. Dla wielu z nich już sama rozmowa i przebywanie w towarzystwie nas, młodych i zdrowych, jest czymś, co dodaje im sił w zmaganiach z codziennością. Wśród adresatów naszej pomocy są uczestnicy Powstania Warszawskiego i członkowie Armii Krajowej, ale również anonimowe, zapomniane przez najbliższą rodzinę osoby, które z trudem mogą dojść do drzwi i odebrać nasz posiłek. Jeśli możemy choćby w małym stopniu sprawić, że ich rzeczywistość nabierze kolorów, a ryzyko związane z pandemią zostanie ograniczone do minimum dzięki naszym wizytom, czujemy przeogromną satysfakcję. Nasi wolontariusze wiele razy mieli łzy w oczach. W ostatnią środę ponownie odwiedzili blisko tysiąc osób, które czasami ze wzruszenia nie potrafiły wyrazić swojej wdzięczności.

 

Dzieła wsparcia nie dokonalibyśmy sami - dzięki takim partnerom jak Adamed możemy zaoferować wszechstronną pomoc. Nie mamy wątpliwości, jak potrzebną.

Zdjęcie
ZdjęcieZdjęcie
Udostępnij

Autor

LW

15razyMistrz Polski
19razyPuchar Polski
4razySuperpuchar Polski
pobierz oficjalną aplikację klubu
App StoreGoogle PlayApp Gallery
© Legia Warszawa S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.