Rezerwy: Wielkie emocje i ważna wygrana z liderem. Legia II - Pogoń Grodzisk 4:3 - Legia Warszawa

Piłkarze rezerw warszawskiej Legii w meczu 27. kolejki III ligi pokonali w LTC lidera rozgrywek Pogoń Grodzisk 4:3. Mecz dostarczył kibicom wielu emocji, a gole dla Wojskowych strzelili Minas Vasiliadis (dwa), Stanisław Gieroba i Jakub Adkonis.

Autor: Janusz Partyka

W meczu z liderem z Grodziska Mazowieckiego rozegranym w ośrodku w Książenicach trener „rezerwistów” Piotr Jacek miał do dyspozycji trzech zawodników z kadry pierwszej drużyny: Kacpra Tobiasza, Jana Ziółkowskiego i Filipa Rejczyka. Pogoń od początku atakowała, czego efektem gol w 10. minucie spotkania. Sześć minut później Wojskowi zdołali wyrównać. Jakub Adkonis dośrodkował na dalszy słupek do Stanisława Gieroby, który strzałem głową umiećił piłkę w siatce. W 34. minucie Legia II wyszła prowadzenie. Adam Ryczkowski został sfaulowany w polu karnym, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Adkonis. Takim rezultatem zakończył się pierwsza odsłona emocjonującego spotkania w Książenicach.

W 56. minucie ƒrezerwiści podwyższyli wynik. Ryczkowski uderzył na bramkę rywali, golkiper Pogoni odbił piłkę przed siebie, a Vasiliadis skutecznie dobił ją do siatki. W 76. minucie wydawało się, że sprawa wyniku została rozstrzygnięta. Adam Ryczkowski dośrodkował do niepilnowanego Vasiliadisa, który na raty, ale skutecznie, umieścił piłkę w bramce. Rywale nie pogodzili się jednak z takim obrotem spraw. Najpierw, w 89. minucie strzelili gola na 2:4, a minutę później zdołali uzyskać kontaktową bramkę. Pomimo naporu gości w końcówce spotkania ostatecznie Legia II odniosła ważne zwycięstwo 4:3, dzięki czemu zbliżyła się do lidera rozgrywek III ligi na dwa punkty. W sobotę, 4 maja o godz. 17:00, „rezerwiści” zmierzą się na wyjeździe z ŁKS Łomża.

Zdjęcie

III liga: Legia II Warszawa – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:3 (2:1)

Bramki: Vasiliadis (56, 76), Gieroba (16), Adkonis (34, k.) – Gajgier (10), Lis (89), Odolak (90)

Legia: Tobiasz – Kieraś, Wnorowski, Ziółkowski (86' Byrtek) – Puciłowski, Adkonis, Rejczyk (46' Możdżeń), Pchełka – Ryczkowski (83' Radaszkiewicz), Gieroba (70' Grączewski), Vasiliadis

Pogoń: Sydorenko - Skowroński, Łoś, Gajgier, Dias - Apolinarski, Niski, Sommerfeld (63' Dzięgielewski), Jaroń (63' Gędek) - Zinkiewicz (76' Lis), Odolak

Żółte kartki: Ziółkowski, Puciłowski, Grączewski – Sydorenko, Dzięgielewski, Gajgier